Categories
Pomoc drogowa Warszawa

Awaria w drodze

Awaria w drodze często jest najgorszym, co może się przydarzyć. A jednak, awarie najczęściej zdarzają się w momentach, w których gdzieś się spieszymy, dlatego też należy przytrzymać na wodzy nerwy i zająć się tą sprawą w sposób racjonalny.
W przypadku aut, które są na gwarancji w grę wchodzi firmowy assistance. Wtedy pomoc drogowa z ostaje przysłana przez dilera, jednocześnie zagwarantowaną mamy też darmową naprawę. Wciąż nieliczne formy oferują naprawę aut w drodze ? jednak powoli wprowadzają tę usługę do swojego menu.

Serwis Skody stanowi tutaj dobry przykład odpowiedniego wykorzystania nakładu sił. W tym przypadku mechanicy podejmują próbe naprawy na miejscu wypadku, holowanie odbywa się dopiero w momencie, w którym pierwsza procedura okaże się niemożliwa do wykonania. Takie postępowanie ma wiele plusów. Największym z nich są mniejsze koszty ponoszone przez kierowcę w momencie braku ubezpieczenia. Jednakże w przypadku aut na gwarancji ograniczenie kosztów dotyczy głównie dilera. Trzeba tutaj zaznaczyć, że naprawa w drodze to oszczędność czasu, nierzadko bardzo cennego. Poza tym jeśli nie ma konieczności, by odholować auto na strzeżony parking również inne koszty mogą zostać skutecznie ograniczone. Sam pomysł napraw w drodze jest szeroko stosowany w Unii Europejskiej i z pewnością w Polsce również z czasem stanie się bardziej popularny.